loty_balonem

W domu do wynajęcia Uroczysko Leźno czas płynie niespiesznie. Można tu znaleźć wytchnienie od szalonego tempa życia i naładować akumulatory. Pomiędzy  licznymi jeziorkami, stawami i uroczyskami wodnymi, w głębi starych borów, można przeżyć  autentyczne spotkanie z przyrodą i historią.

 

Dla szukających ciszy, spokoju i leniuchowania:

  • grillowanie, ognisko, wędkowanie, kąpiele w stawach
  • medytacje, dobra książka
  • slow-food, degustacja nalewek, prezentacja żywności ekologicznej
  • słoneczne galerie, leżaki, śpiew ptaków
  • tereny do niespiesznych spacerów

Dla aktywnych, ciekawych wszystkiego, co interesujące:

Szlaki piesze,  jogging, nordic walking, trasy rowerowe  po Welskim Parku Krajobrazowym.

Położenie Villi Kuligi sprzyja wielu różnym  formom aktywności fizycznej, w czasie których można spotkać najrzadsze gatunki zwierząt i roślin. Można do woli buszować po wąwozach, lasach i łąkach. Z dala od miejskiego smogu można rozkoszować się zapachem świeżego powietrza, przestrzenią, przyrodą i co najważniejsze – wypoczywać.

Więcej informacji o szlakach pieszych

Spływy kajakowe – fantastyczna rozrywka i podziwianie dziewiczej przyrody. Rekomendujemy urokliwą rzekę Wel.  Szlak kajakowy składa się z odcinków o różnym stopniu trudności, w tym również górskiego. W okolicy są także trasy na Drwęcy, Skarlance, Brodnickiej Strudze.

Więcej informacji o szlakach kajakowych

Sporty wodne – na pobliskich  jeziorach  można wynająć łódkę, rowery wodne. W Ostródzie jest możliwość popływania statkiem wycieczkowym lub skorzystania z wyciągu wodnego dla Wake’ów i nart wodnych.

Jazda konna – jazda konna na padoku lub w terenie, w zależności od umiejętności.

Lot balonem – niesamowita podniebna przygoda, cisza, widoki, koniecznie trzeba zabrać aparat i lornetkę. Krajobraz, który można poczuć i dotknąć.

Wędkowanie – wspaniałe wędkarskie przygody w prywatnym stawie oraz najbliższych jeziorach i rzekach. Atrakcją regionu są pstrągi łowione w rzece Wel. 360 dni w roku z rybami, ich zwyczajami, miejscami żerowania.Wędkowanie może być nie lada przygodą!

Grzybobranie – poszukiwanie, zbieranie, czyszczenie, suszenie, przygotowywanie przetworów i potraw z grzybów to świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.Wyjątkowe miejsca na rydze, podgrzybki i prawdziwki. Czyste i przestronne lasy czekają na gości, a przy okazji poczęstują malinami, dzikimi poziomkami, jeżynami. Grzyby w naszej okolicy są od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.

Zbieranie ziół – Wiosna i późne lato to najlepsze okresy na zbieranie i suszenie ziół. Spacery po rozległych  łąkach wokół mazurskiej willi, warto wykorzystać na gromadzenie zapasów do domowej kuchni, bukietów i apteczki, np. kwiaty rumianku, mniszka, podbiału, dziewanny, bławatka, jasnoty białej, czy dzikiej róży. Okolica jest czysta ekologicznie. Położona z dala od dróg, po których jeżdżą samochody i pól uprawnych, gdzie stosuje się nawozy chemiczne.

Polowania – nasze okolice to doskonałe tereny do polowań. Naturalne warunki życia zwierzyny i doskonali lokalni przewodnicy są gwarancją sukcesu. Chętnie pomożemy w organizacji polowania na zwierzynę grubą: jelenie, dziki, sarny oraz drobną jak: zające, lisy, borsuki i ptactwo łowne.

 

Print Friendly, PDF & Email